Skip to main content

Namo šiltinimas – vienas iš svarbiausių statybos ar termomodernizacijos darbų. Europos klimato sąlygomis statyti statinį be šilumos izoliacijos yra visiškai beprasmiška, nes nesant tinkamo stogo ar sienų šiltinimo sluoksnio, visiškai pasikeičia pastato naudojimo kokybė. Tačiau daugelis svarsto, kiek laiko trunka apšiltinti įprasto dydžio namą ir ar dėl šio proceso pailgėja namo atidavimo eksploatuoti laikas. Atsakyti į šį klausimą yra gana sudėtinga, nes tai priklauso, be kita ko, nuo šiltinimo paslaugas teikiančios įmonės ir naudojamos medžiagos, todėl šiame straipsnyje visa tai pabandysime paaiškinti smulkiau.

Kas yra namo šiltinimas ir koks jo tikslas?

Namo šiltinimas – procesas, paprastai atliekamas statant namą ar verslo statinį, kuris yra vienas iš paskutiniųjų etapų ruošiantis baigti statybą. Šiek tiek kitaip yra su senesniais pastatais, kurie pastatyti prieš daugelį metų naudojant dabar jau pasenusias technologijas. Toks procesas vadinamas termomodernizacija, t. y. pastato pritaikymu pagal dabar galiojančius standartus. Namo šiltinimas suteikia keletą labai svarbių privalumų.

Pirma, optimaliai parinkta šilumos izoliacija sumažina šilumos mainų spartą, todėl padidėja gyventojų komfortas tiek vasarą, tiek ir žiemą. Šiltuoju metų laiku šilumos izoliacijos sluoksnis apsaugo vidų, kad per stipriai neįkaistų, pavyzdžiui, dėl stiprių saulės spindulių, kurie tiesiai veikia sienas ar stogą. Žiemą būna kitaip. Tada šildomame viduje ilgiau išlieka optimali temperatūra, nes šiluma nepatenka į išorę. Antra, izoliacinis sluoksnis apsaugo namą, kad neplistų ugnis tarp aukštų ar patalpų, taip pat sumažina iš lauko sklindantį triukšmą.

Namo šiltinimo būdai ar vata?

Šiais laikais yra du populiariausi namo šiltinimo būdai: mineraline vata arba poliuretano putomis. Dar visai neseniai akmens vata buvo bene labiausiai paplitusi šilumos izoliacinė medžiaga ir vis dar labai populiari tarp privačių užsakovų ir įmonių. Iš esmės ji yra visiškai atspari ugniai (iki 1000 laipsnių Celsijaus laipsnių), prieinama pagal kainą ir ją paprasta kloti daugumai statybos įmonių.
Antrasis variantas – labiau šiuolaikiškos poliuretano putos. Jos yra skystos, ant paviršiaus klojamos specialiu įrenginiu aukštu slėgiu. Putos plečiasi ir daug kartų padidina savo tūrį, todėl sandariai užpildo visas ertmes, kiaurymes ir nelygumus, beveik visiškai panaikina šilumos tiltelius. Vis dėlto tai yra šiek tiek brangesnis būdas, kuris atsiperka dėl geresnio patvarumo. Taigi ilgainiui gali būti ekonomiškai naudingesnis.

Kiek laiko trunka apšiltinti namą?

Apšiltinti namą tradicine mineraline vata specializuotai termoizoliacijos paslaugas teikiančiai įmonei užima apie dvi savaites, kai šiltinamas apie 200 kvadratinių metrų ploto gana sudėtingos konstrukcijos namas. Laiką lemia darbai, susiję su pagrindo paruošimu, termoizoliacinės medžiagos tvirtinimu, taip pat pastolių, skirtų vatos lakštams, projektavimu ir pastatymu ar tinkavimu (omenyje turima pastato išorė). Verta žinoti, kad šis laikas gali pailgėti dėl blogų orų sąlygų arba būtinų pertraukų.

Naudojant poliuretano putas, tai trunka daug trumpiau – panašaus ploto namo šiltinimo darbai gali sutrumpėti vos iki vienos dienos. Darbo našumui įtakos nedaro nei temperatūra, nei orai, nes termoizoliacinės putos pasižymi puikiomis savybėmis bet kokiomis sąlygomis. Taip pat verta žinoti, kad nereikia specialiai paruošti paviršiaus ar kruopščiai pakloti armavimo sluoksnius arba konstrukcijas.