Skip to main content

Mūsų skaitytojai iš ankstesnių tekstų jau žino, kad poliuretano putos pasižymi puikiomis izoliacinėmis savybėmis, o iš jų pagaminti sluoksniai yra itin sandarūs ir nesudaro šilumos tiltelių. Šiandieną keletą žodžių apie tai, kaip PUR putos veikia po daugelio naudojimo metų: siekiant atsakyti į šį klausimą buvo atlikti tyrimai.

Poliuretano putų patvarumas praėjus dešimtmečiams
Užsakovas – Briuselyje įsikūrusi organizacija „PU Europe“, vienijanti Europos poliuretano putų gamintojus ir jiems atstovaujanti. Rangovas – Miunchene įsikūręs „Forschungsinstitut für Wärmeschutz e.V.“ (Šilumos izoliacijos mokslinių tyrimų institutas). Mokslininkams buvo pavesta paimti dešimtmečių senumo ėminius. Šiam tikslui buvo atrinkti įvairūs pastatai, o bandiniai buvo tikrinami dėl izoliacinių plokščių matmenų pokyčių, jų šilumos laidumo, drėgmės lygio ir gniuždymo stiprio.
Paaiškėjo, kad po dešimtmečių naudojimo poliuretano putų izoliacinės plokštės išlaikė visas savo pirmines savybes, kitaip tariant, jos nė kiek nenusidėvėjo. Bandiniuose nerasta jokių defektų ar pažeidimų.
2010 metais paimtas 10 cm storio 60 × 60 cm PUR putų izoliacijos, 1982 metais įrengtos individualiame name virš šlaitinio stogo gegnių, bandinys bandymams atlikti. Atlikus bandymus paaiškėjo, kad storis, drėgmės kiekis, šilumos laidumas ir degumas visiškai atitiko prieš 28 metus deklaruotas vertes. Kitas 33 metų bandinys, paimtas iš po plokščiojo renovuotos mokyklos stogo, buvo puikios būklės ir visiškai funkcionalus.

Taigi tyrimai parodė, kad poliuretano putos, naudojamos kaip izoliacinė medžiaga, savo savybes išlaiko dešimtmečius. Todėl tai yra patvari medžiaga, kurią naudoti atsiperka per ilgesnį laiką. Tai svarbu, nes visą pastato naudojimo ciklą lemia jo eksploatacinės išlaidos, o didžiąją jų dalį sudaro šildymo ir vėsinimo išlaidos. Jeigu būtų naudojama izoliacinė medžiaga, kuri laikui bėgant praranda savo savybes, šilumos perdavimas per pastato sienas ir stogą kasmet stiprėtų ir palaipsniui augtų eksploatacinės išlaidos. Galimas tokio izoliacinio sluoksnio remontas arba keitimas reikštų papildomas išlaidas.

PUR putos ir aplinka
Specialistai taip pat kalba apie pastato poveikį aplinkai. Be kita ko, jį lemia žala aplinkai, kurią daro statybinių medžiagų gamyba ir paties pastato eksploatacija (pvz., šildant iš kamino išmetamos dujos, orui kondicionuoti skirtos elektros sąnaudos). Izoliacinių medžiagų gamyba taip pat daro poveikį aplinkai. Jeigu pastato eksploatacijos laikotarpiu juos reikia pakeisti, poveikis padvigubėja. Tai rodo, kad PUR putos yra aplinkai nekenksminga medžiaga, kuri dėl savo ilgaamžiškumo padeda sumažinti bet kokio apšiltinto pastato poveikį aplinkai.

Taigi PUR putos yra veiksmingas ir ilgaamžiškas izoliatorius, todėl galima jas naudoti ilgai eksploatuoti numatytuose pastatuose, nereikia jų remontuoti ar keisti ir jų neveikia išorinės veiksniai.

Šaltinis: „PU Europe“, Informacinis leidinys Nr. 16, Poliuretano izoliacinių gaminių patvarumas
Susitarkite dėl nemokamo matavimo. Siūlome profesionalų patarimus ir malonų aptarnavimą.

Spauskite čia